Sadettin K. – First Man
Contact
Theatermaker en meesterverteller Sadettin Kırmızıyüz opent zijn nieuwe reeks Een soort Nederlander met FIRST MAN, een persoonlijke en indringende solovoorstelling over hoe identiteit doorwerkt van generatie op generatie.
De nieuwe solo van Sadettin Kırmızıyüz over vaders en zonen, afkomst en toekomst, Nederland en buitenaards leven. Of eigenlijk: over hoe het voelt om een alien te zijn in je eigen land. FIRST MAN opent een wereld die voor sommigen vertrouwd is en voor anderen nieuw, maar voor iedereen dichtbij. Een voorstelling over hoe je elkaar vasthoudt, zelfs wanneer de wereld je onzeker maakt.
FIRST MAN neemt je mee in het persoonlijke verhaal van Sadettin en zijn ti…
De nieuwe solo van Sadettin Kırmızıyüz over vaders en zonen, afkomst en toekomst, Nederland en buitenaards leven. Of eigenlijk: over hoe het voelt om een alien te zijn in je eigen land. FIRST MAN opent een wereld die voor sommigen vertrouwd is en voor anderen nieuw, maar voor iedereen dichtbij. Een voorstelling over hoe je elkaar vasthoudt, zelfs wanneer de wereld je onzeker maakt.
FIRST MAN neemt je mee in het persoonlijke verhaal van Sadettin en zijn tienjarige zoon. De ochtend na de verkiezingsoverwinning van de PVV in 2023 gaat de telefoon. Het is Sadettins ex-vrouw. Hun zoon wil weten of zijn grootouders het land worden uitgezet. “Wil jij met hem praten?” vraagt ze. In de keuken probeert Sadettin zijn zoon gerust te stellen: “Wij horen hier thuis. Ook al klinkt onze naam anders. Wat er ook gebeurt, wij blijven hier.” Zijn zoon valt die avond rustig in slaap. Maar Sadettin zelf ligt wakker. In zijn dromen vraagt hij zich af of de aarde net zo gevaarlijk is voor zijn kind als de planeet Krypton voor de jonge Superman.
Na jarenlang zelf discrimatie en vreemdelingenhaat te hebben ervaren, vreest Sadettin dat zijn zoon daar nu ook mee moet leren leven. In het gezin van Kırmızıyüz worden meerdere talen gesproken en vieren ze Kerst, Ramadan, Pasen, Offerfeest én Sinterklaas. Toch voelt het alsof ze telkens opnieuw moeten bewijzen dat ze hier thuishoren, alleen omdat Sadettins vader ooit van elders kwam.
Voor FIRST MAN werkt Sadettin voor het eerst samen met regisseur Nicole Beutler. Nicole is choreograaf en theatermaker, en al jaren een vaste waarde in het Nederlandse theaterlandschap. Vanuit de dans en het beeldend theater ontwikkelde ze een eigenzinnige en poëtische taal die prikkelt, verrast en grenzen opzoekt.
Credits
Concept, tekst en spel Sadettin Kırmızıyüz Regie Nicole Beutler Dramaturgie Liet Lenshoek Scenografie Emin Batman Kostuum Sacha Zwiers, Noah Warmer (stage) Licht Gé Wegman Techniek Henk Geurds Productie Nikita Oldert Uitvoering decor Henk Geurds, Merijn Versnel Zakelijk leiding Albert van Andel Marketing Dieke van der Spek, Leonie Poot Impresariaat Alles voor de Kunsten Campagnebeeld Ruby Cruden Scènefoto's Bart Grietens Huisstijl Joost de Haas
FIRST MAN is een coproductie met Nicole Beutler Projects
Wanneer
- Zaterdag 21 februari 2026 20.15 - 21.30 uur
Prijzen
- € 24,50 1e rang
- € 22,00 2e rang
- € 19,50 3e rang