Iers haakkant is een stijl van Iers kant. Het werd oorspronkelijk ontwikkeld in het midden van de negentiende eeuw in Ierland als een methode om dure Venetiaanse puntkanten te imiteren.

Het werd onderwezen als onderdeel van hongersnood-hulpinitiatieven door liefdadigheidsinstellingen en kloosters, en daaruit ontstond een levendige huisnijverheid. Het kant is gemaakt van kleine motieven, vaak bloemen of klavertjes, elk afzonderlijk gehaakt en gecombineerd in een gaas.

In deze workshop bekijken we een aantal voorbeelden van Ierse kant uit de TRC-kantcollectie. Geïnspireerd door instructies uit c. 1900 maken we onze eigen kleine bloemetjes.

Voor deze workshop moet je basishaaksteken kunnen maken. Materialen worden verstrekt. Maar neem alsjeblieft je eigen haaknaalden mee (2 of 2,5 mm, of kleiner).

De workshop wordt gegeven door Alice van Duijnen. Ze heeft ervaring met veel textieltechnieken sinds ze op 6-jarige leeftijd leerde breien. Ze heeft lesgegeven in breien, haken en weven. Als vrijwilliger bij de TRC werkt ze aan de techniekgerichte Reference Collection.

Minimaal 4 deelnemers. Maximaal 8 deelnemers. Als het minimum aantal deelnemers is bereikt, krijg je een bevestiging en de factuur.

Wanneer

  • Woensdag 1 april 2026 10.00 - 13.00 uur

Prijzen

  • € 45,00
  • Kosten: 45 euro. Thee, koffie en materiaal inbegrepen.

Locatie