Lezing "Wij zijn onze eiwitten"
Het Science Café Leiden organiseert avonden met toegankelijke wetenschap voor een breed publiek in een informele setting.
Ja, ook in eieren zit eiwit. Eiwitten zijn een belangrijk onderdeel van onze voeding. Maar wat zijn eiwitten eigenlijk? Wat doen die duizenden verschillende eiwitten in ons lichaam? En waarom is een kapot eiwit zo vaak de oorzaak van een ziekte? Hoe ontstaan nieuwe eiwitten en wat heeft dat met evolutie te maken? En kunnen we zelfs eiwitten van miljarden jaren geleden reconstrueren en bestuderen?
Deze vragen zullen in de lezing besproken worden door Prof. Marcellus Ubbink, hoogleraar Protein Chemistry bij het Leids Instituut voor Chemisch Onderzoek (LIC).
Na de pauze kan er hierover met hem gediscussieerd worden.
Voorafgaand aan de lezing en in de pauze tussen lezing en discussie treedt Stoofpeer op. Dit is een jonge band die rockpop en britpop nummers speelt, zoals nummers van Oasis, The Cranberries en Radiohead.
Wanneer
- Dinsdag 9 juni 2026 19.40 - 22.00 uur
Prijzen
- Gratis