Voor wie nog in zomerse vakantiesferen verkeert, is er op donderdag 27 augustus een bruisende Italiaanse avond in het Rijksmuseum van Oudheden in Leiden.

Op het programma staan kunst en muziek in mediterrane sfeer, met Italiaanse (dans)muziek, een zomerse aperitivo (alcoholisch of non-alcoholisch), en een kunstdialoog tussen de Italiaans-Nederlandse kunstenares Elisa Pesapane en prof. Frans Willem Korsten (Universiteit Leiden).

Zij bespreken de epische held Odysseus en Pesapane’s eigen kunstproject ‘ODYSSEUS en de verdronkenen en de geredden’. De ruimtevullende installatie van dit ‘mythologisch sprookje’ over een Odysseus-kind en zijn broertje die met een bonte bemanning uitvaren om op zoek te gaan naar de verloren mensheid, is momenteel in het museum te zien. De muzikale omlijsting van de avond is van vinyl-dj’s Vic van de Reijt en dj Charlie, die tot sluitingstijd Italiaanse plaatjes draaien, van jarenzestigklassiekers tot dampende Italodisco. Alle museumzalen, het museumcafé en de museumwinkel zijn van 19.00 tot 22.00 uur geopend. Deelname is gratis (exclusief entree tot de expositiezalen). Vooraf aanmelden kan via de website: www.rmo.nl/italiaanse-avond

Wanneer

  • Donderdag 27 augustus 2026 19.00 - 22.00 uur

Prijzen

  • Gratis

Locatie