Wandeling Singelpark
De stichting Vrienden van het Singelpark organiseert een wandeling met gids door het langste en spannendste stadspark van Nederland. Reserveer snel je plekje.
De route:
Onderweg vertelt de gids over de totstandkoming van het park en over wat je langs de route tegen komt. Zoals het monument voor fotograaf Kiek, het Wereldmuseum, Molen de Put, het Rembrandtpark, de Hortus botanicus, het audiokunstwerk Fluisterende Wind, de Oude Sterrewacht, het monument voor Leidens Ontzet en de monumentale bomen in het Plantsoen. De Jan van Houtkade wordt op dit moment heringericht om hem veel meer onderdeel van het Singelparkgevoel te geven; de wandelroute is hierop aangepast.
Later dit jaar meer:
Elke twee maanden organiseert de Stichting een groepswandeling met iedere keer een ander deel van het Singelpark in de spotlight. Deze wandeling begint altijd om 14.00 uur en duurt ongeveer twee uur. De ervaren Singelparkgidsen begeleiden je door een deel van het park. Gedurende de wandeling vertellen de gidsen over de historie en ontwikkeling van de stad en het Singelpark.
Wanneer
- Zondag 8 maart 2026 14.00 - 16.00 uur
- Zondag 10 mei 2026 14.00 - 16.00 uur
- Zondag 12 juli 2026 14.00 - 16.00 uur
- Zondag 13 september 2026 14.00 - 16.00 uur
- Zondag 8 november 2026 14.00 - 16.00 uur
- De wandeling begint om 14:00 bij Molen de Valk en eindigt rond 16:00u in het Plantsoen (Van Disselbrug).
Prijzen
- De kosten van deze wandeling zijn €5 per persoon. Graag contant betalen aan de gids. Alle opbrengsten gaan direct naar de kas van de stichting Vrienden van het Singelpark.